Navigatsioonisüsteemi kiirjuhend
Soovitused ohutuks juhtimiseks
Navigatsioonisüsteemi kasutamise piirangud
Palun järgige ja pidage kinni kohalikest liikluseeskirjadest ja määrustest.
- Turvakaalutlustel ei saa mõningaid funktsioone sõidu ajal kasutada. Funktsioonid, mida ei saa kasutada, lülitatakse välja.
- Sihtkohta jõudmiseks näidatav marsruut on soovitusliku iseloomuga ning süsteemi sõidujuhised juhatavad teid sisestatud sihtkoha lähedale. Esiletõstetud marsruut ei ole alati kõige lühem, vähimate ummikutega, ja mõnedel juhtudel pole ka kõige kiirem marsruut.
- Teed, nimed ja huvipunktide andmed ei pruugi olla alati täpsed. Mõned kohad võivad olla ajakohastamata.
- Auto asukoha tähis ei pruugi näidata teie täpset asukohta. Süsteem kasutab auto asukoha kuvamiseks GPS-i andmeid, mitmesuguseid andureid ja teedekaardi andmeid. Sellegipoolest võib teie asukoha näitamisel esineda vigu, kui satelliit edastab ebatäpseid signaale või süsteem võtab vastu vaid kahe või vähema satelliidi signaale. Sellistes tingimustes ilmnenud vigu ei saa parandada.
- Navigatsioonisüsteemi poolt kuvatav auto asukoht võib erineda teie tegelikust asukohast mitmel eri põhjusel, sh halvasti edastatavate satelliidisignaalide tõttu, sõiduki seisundi (nt sõidutingimuste ja koha) tõttu jne. Lisaks võib auto asukoha tähis paikneda tegelikust erinevas kohas juhul, kui kaardi andmed erinevad tegelikest teedest, näiteks kui piirkonda on ehitatud uusi teid. Selliste erinevuste esinemisel parandatakse näidatavat asukohta automaatselt pärast lühiajalist sõitu GPS-ilt saadud andmete abil või tegeliku asukoha ja kaardi võrdlemise teel.
Mis on GNSS?
GNSS (Global Navigation Satellite System) on satelliidipõhine navigatsioonisüsteem, mis koosneb 32 satelliidi võrgust, mis on orbiidile paigutatud USA globaalse positsioneerimissüsteemi (GPS), VENEMAA GLONASSi jt. poolt.
GNSS töötab iga ilma korral, igal pool maailmas, 24 tundi päevast.
GNSSi kasutamiseks ei ole tellimistasusid ega seadistustasusid.
Teave satelliidisignaalide kohta
Selleks, et navigatsioonisüsteem saaks töötada, peab juhtpaneel vastu võtma satelliidisignaale.
Kui olete siseruumides, kõrgete hoonete või puude läheduses või garaažis, ei pruugi juhtpaneel satelliitsignaale vastu võtta.
Satelliidisignaalide vastuvõtt
Enne kui juhtpaneel saab teie praeguse asukoha kindlaks määrata ja marsruudi koostada, peate tegema järgmised sammud.
- Sõitke autoga õue, kus ei oleks kõrgeid takistusi.
- Lülitage juhtpaneel sisse. Satelliidisignaalide vastuvõtmiseks võib kuluda mitu minutit.