Referans

Güvenlik Önlemleri

Kullanıcı Kılavuzunda kullanılan işaretler

1518.png

1538.png

Bir eşkenar üçgen içerisinde bulunan ve ucu ok ile gösterilen yıldırım işareti, kullanıcıyı cihaz içinde güçlü miktarda elektrik şoku tehlikesi yaratabilecek, yalıtımsız ve tehlikeli elektrik voltajının varlığı konusunda uyarmaktadır.

1559.png

Bir eşkenar üçgen içerisinde bulunan ünlem işareti, kullanıcıyı ürün ile birlikte verilen kullanım kılavuzu içinde önemli kullanım ve bakım (servis) talimatlarının bulunduğu konusunda uyarmaktadır.

1583.png

Aracı her zaman güvenli bir biçimde kullanın. Aracı kullanırken dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin ve her zaman tüm sürüş koşullarının tam bilincinde olun. Ayarları veya herhangi bir işlevi değiştirmeyin. Böylesi işlemlere girişmeden önce aracınızı güvenli ve yasaya uygun bir şekilde yana çekin.

Güvenliği artırmak için, el freni çekili olmadığı sürece bazı işlevler devre dışı bırakılmıştır.

1606.png

Elektrik çarpması riskini azaltmak için, bu cihazın kapağını ya da arka kısmını çıkarmayın. Cihaz içinde kullanıcı tarafından onarılacak parça yoktur. Servis hizmeti almak için nitelikli servis personeline başvurun.

1626.png

Yangın ve elektrik çarpması riskini azaltmak için, bu cihazı damlayan ya da sıçrayan suya, yağmura veya rutubete maruz bırakmayın.

1646.png

Aracınızı kullanırken, cihazın sesini dışarıdan gelen sesleri duymanızı engellemeyecek düzeyde ayarlamayı unutmayın.

1666.png

Cihazı asla düşürmeyin ve sert darbelere maruz bırakmayın.

1688.png

Sürücünün sürüş sırasında monitörü izlememesi gerekir. Sürücü sürüş sırasında cihazı izlerse, bu durum dikkatsizliğe ve kazaya yol açabilir.

UYARI:

DİKKAT: